a

Donec quam felis, ultricies nec, pellentesque eu, pretium quis, sem nulla consequat. Aenean massa.

Вулиця Марії Приймаченко

Російський фашизм значною мірою замішаний на культі смерті. Пропаганда возвеличує найбільші поразки із найбільшими людськими втратами, виправдовує і заохочує смерть. До “побєдобєсія”, пов’язаного із Другою світовою, найбільш розкрученою була Бородінська битва 1812 року і “перемога” над Наполеоном шляхом розгрому власної армії, панічної втечі та спалення Москви. Такі ж казки про “жест доброї волі” або “передислокацію військ” ми чули, коли росіяни тікали з-під Києва чи з Харківщини. Культ Бородіно насаджувався через літературу, образотворче мистецтво, пізніше через кіно. По всьому СРСР продавали “Бородінський” хліб, і, звісно, були Бородінські вулиці. Днями у Чернівцях на одну таку стало менше.

Тепер це вулиця всесвітньо відомої художниці-наївістки Марії Приймаченко. Знищуючи Київщину в лютому 2022 року, росіяни знищили й Іванківський історико-краєзнавчий музей, де серед інших експонатів зберігалися й роботи Приймаченко. На щастя, 14 її картин музейникам вдалося врятувати. Невдовзі українське військо розгромило окупантів під Києвом. Російська армія кинулася навтьоки, а пропаганда на ходу почала вигадувати смішні пояснення, чому це не поразка, а мудрий крок і успіх. 

 

Український кризовий медіа-центр

Коментар

 • Avatar

  Оксана

  30.09.2023

  Хіба правильно писати ПриЙмаченко? А не Примаченко?

  • Твоя Редакція

   Твоя Редакція

   02.10.2023

   Мистецтвознавці про це досі сперечаються: Примаченко чи ПриЙмаченко. Сама художниця підписувала свої роботи – без літери Й. Але в державних нагородах її записували – Приймаченко, також запевняють, що Примаченко – це зросійщена версія прізвища . Тобто, зустрічаються обидва варіанти.

Залиште коментар

five × 3 =