a

Donec quam felis, ultricies nec, pellentesque eu, pretium quis, sem nulla consequat. Aenean massa.

ТОП12 ЦИТАТ НА UCHOOSE ЗА 2022 РІК

Минув дуже непростий 2022 рік і ми хочемо нагадати ТОП 12 цитат (по одній за кожний місяць), які протягом року надихали, мотивували, змушували замислитись і ставали найбільш популярними серед наших читачів у соціальних мережах Uchoose.

 

Січень 

“Як добре те, що смерти не боюсь я: і не питаю, чи тяжкий мій хрест,

що перед вами, судді, не клонюся: в передчутті недовідомих верст… “

Василь Стус, український поет-шістдесятник, перекладач, публіцист, прозаїк, мислитель, літературознавець, політв’язень СРСР, член Української Гельсінської групи, борець за незалежність України у XX столітті. 

 

Лютий 

 “Наївно думати, що виконання частини вимог Росії призведе до мирного співіснування, мирного співіснування з Росією. Я знаю, що люди на Заході думають саме так. Але ви просто не знаєте Росії. Вони прагнуть лише односторонньої своєї переваги” 

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький (Виступ на Мюнхенській конференції).

 

Березень 

“Не можна домовлятися про мир з тими, хто прийшов тебе вбивати” 

Голда Меїр, вчителька, ізраїльська політична та державна діячка. Одна з засновників держави Ізраїль, яка народилася у Києві.

 

Квітень 

“Mи здaтнi зa пiдтримки Зaхoдy знищити злo, aджe нe хoчeмo пoвтoрeння в Єврoпi cцeнaрiїв, якi є в Укрaїнi: вбивcтвa жiнoк i дiтeй, рyйнyвaння iнфрacтрyктyри. У людcтвa є шaнc нa мирнe життя. Cпoдiвaюcя, щo вecь cвiт цe рoзyмiє. Mи гoтoвi дoвecти cпрaвy знищeння злa дo кiнця”

генерал Валерій Залужний, Головнокомандувач Збройних сил України.

 

Травень

“Ваші діти та онуки скажуть, що українці навчили світ тому, що груба сила агресора нічого не означає проти моральної сили народу, який прагне бути вільним”

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон.

 

Червень 

“Якщо ми дозволимо путіну чи його наступнику на кремлівському троні відростити свої відрубані пазурі, заюшені кров’ю українців, наступна війна неминуча, і цивілізований світ заплатить утричі більше”

Виступ Постійного представника України, Надзвичайного і Повноважного Посла Сергія Кислиці на засіданні Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Україні 21 червня 2022 р.

 

Липень 

Мене дуже вражає те, що відбувається з дітьми й ті страхи, виклики, які існують для суспільства і людей. Ця війна буде завершена і її потрібно виграти, ми не можемо втомлюватися. Це важливий елемент нашого життя. Це найбільша війна, яку я колись бачив у своєму житті, це війна зі злом. Якщо ми програємо, це надихне інших поганців у всьому світі, тому її не можна програти”

Річард Гір, американський актор.

 

Серпень

“Щоразу, коли бачу, як розвівається наш прапор, не можу не хвилюватися. Це найдорожчий наш символ. І у буденному житті ми повинні шанувати це наше знамено”

Роман Лубківський, український письменник, державний і громадський діяч, дипломат.

 

Вересень 

“Я можу померти як і коли завгодно — вирішувати не мені. Але в моїх силах вирішувати, як жити. Відважно чи тихо. Ось тут я просто всесильний” 

 Михайло Діанов, звільнений з полону український військовий, захисник Маріуполя. 

 

Жовтень 

“Волю українського народу до самостійного життя не знищать ні ворожі тюрми, ні заслання, бо Україна є нездобутім бастіоном героїв і борців” 

Євген Коновалець, український державний, військовий та політичний діяч, полковник Армії УНР, командир Січових Стрільців, член Стрілецької Ради, командант УВО, голова Проводу українських націоналістів, засновник та перший голова ОУН, борець за незалежність України.

 

Листопад 

“Хто соромиться визнати недоліки свої, той з часом безсоромно виправдовуватиме своє невігластво, яке є найбільшою вадою”

 Григорій Сковорода, український філософ, богослов, поет, педагог. 

 

Грудень 

“Не шукайте борців за свободу там, де свобода вважається шкідливим надлишком. Росіян не влаштовують умови утримання в тюрмі, а не сама тюрма. Заперечуючи колективну відповідальність росіян за цю ганебну, криваву війну, ви просто виправдовуєте чужу безвідповідальність”

 Сергій Жадан, поет, письменник, музикант, активіст та волонтер.

 

 


Читайте також 12 НАЙКРАЩИХ ЦИТАТ НА UCHOOSE ЗА 2021 РІК та ТОП-12 цитат 2020 року на Uchoose.

Ми говоримо про медіа гігієну, критичне мислення, логіку і розвіювання стереотипів. Тут ми жартуємо і хуліганимо, малюємо смішні картинки, знімаємо веселі відео і співпрацюємо з найкращими, на нашу думку, авторами. Ми говоримо про складні теми, але не шукаємо простих рішень, а тільки просту і цікаву форму.

Залиште коментар

five × one =