a

Donec quam felis, ultricies nec, pellentesque eu, pretium quis, sem nulla consequat. Aenean massa.

Державна скарбниця України

Серед українських органів влади вагоме місце посідає «скарбниця». Тільки називається вона «казначейство» і є спеціальною державною установою, яка відповідає за виконання держбюджету. Крім цього, вона відповідальна за справляння податків, зборів і мита, доходи від реалізації державних позик і видатки держбюджету. Утворилося державне казначейство України 1 листопада 1995 року – до того не було окремої служби із такими функціями. Її створили на базі кількох установ, кожна із яких мала подібні повноваження: Управління виконання держбюджету, Головного управління обслуговування державного зовнішнього боргу Мінфіну та деяких інших секторів виконання держбюджету (зокрема, обласних фінансових управлінь).

Казначейтсво – це орган, який потрібний державі в умовах фінансової кризи та переходу до ринку: воно має забезпечувати акумуляцію коштів Держбюджету на єдиному рахунку. Завдяки цьому фінансування заходів відбувається швидше й ефективніше. Казначейство – це «єдина каса» держбюджету. Головою державного казначейства України є Тетяна Слюз – її призначили за Розпорядженням Кабінету міністрів.

📌 Читай нас також у Telegram. Підписуйся на канал.

Авторка Uchoose.info

Коментар

  • Avatar

    Вікторія

    12.01.2020

    “Тільки називається вона «казначейство»…”
    Науковці, котрі досліджують питання культури української мови, радять вживати варіанту “скарбниця” і його похідних (скарбник і т. п. ). Слово “казна” потрапило до нас через російське посередництво з тюркських мов.

Залиште коментар

five × 1 =