Огляд головних дискусій у соціальних мережах за серпень

Ми продовжуємо нашу рубрику #FBsrach – огляд головних дискусій у соціальних мережах, який публікуємо щотижня. На сайт викладаємо повний архів за місяць, який складається з 4 тижневих оглядів. Можливо, ці добірки допоможуть вам подивитись на минулий місяць більш загально та відділити інформаційний шум і маніпуляції від справді важливих подій і новин.


Перший тиждень

1 серпня – почався останній місяць цього літа і кількість фото з відпусток збільшилася. Також зранку всі обговорювали новину про «полтавського терориста». На околиці селища Опішня Полтавської області, за словами речника МВС, терориста було ліквідовано, після того, як він знову взяв у заручники поліцейського. Україну розділили на кольорові зони з різними форматами обмежень через коронавірус. Найбільше обмежень у «червоній зоні», куди потрапили Тернопіль і Луцьк. Там не будуть зупинятися потяги і передбачається, що знову закриють заклади харчування, але поки місцева влада не розділяє цю позицію і виступає проти повернення до часів жорсткого карантину. Цієї ночі в потязі Київ-Маріуполь чоловік напав на жінку, яка їхала з дитиною і хотів її зґвалтувати. Жінку звати Анастасія Лугова, і вона повідомила про подію, після чого чоловіка піймали і арештували на 2 місяці без права внесення застави. Тим часом під дописом сталася досить неприємна дискусія, яка показує, що все таки ми переважно не вміємо цивілізовано дискутувати на теми насильства, не впадаючи в Стокгольмський синдром і віктимізацію. Важлива новина, яка пройшла майже непоміченою в соціальних мережах – від 1 серпня відкрився ринок газу для українців. Це означає, що «українці, нарешті, отримали можливість відчути себе вільними клієнтами, які мають право вибору, замість статусу споживача», як написав у своєму фейсбуці Андрій Коболєв. І до приємних новин, які обговорювалися – прикарпатець Олександр Люклян склав ЗНО на рекордну кількість балів. Він отримав 795 балів з 800 можливих.

2 серпня – в цей день Сергія Нігоян міг би святкувати свій день народження. Вічна пам’ять герою! А тим часом Медведчук поїхав відпочивати в окупований Крим, «вагнеровці» кажуть, що їхали через Білорусь «оглядати собор у Стамбулі» (така любов до соборів, звісно, вражає), а в Україні декілька днів поспіль нових випадків коронавірусу понад тисяча.

3 серпня – в Києві терорист захопив заручників у відділенні банку в бізнес-центрі «Леонардо». Терористом виявився громадянин Узбекистану Сухроб Карімов, і він вимагав уваги преси, представлявся «святим духом» і дав інтерв’ю Шарію. Через декілька годин терорист був затриманий спецпризначенцями «Альфи» і поліцією, а в соціальних мережах тривали дискусії, чи етично брати інтерв’ю в терористів, особливо коли вони цього вимагають. Також у цей день обговорювали купівлю сином Богуслаєва острова в Італії за 10 мільйонів доларів (фоточки острова виглядають гарно). Тим часом Фокін уже розказує в інтерв’ю про свої ініціативи в ТКГ (наприклад, що готовий поїхати в окупований Донецьк, щоб «поговорити з людьми»), а попередні соціологічні дослідження групи «Рейтинг» у Києві показують лідерство ЄС у Київраду і Кличка на посаду мера.

4 серпня – в Бейруті потужний вибух. Вибухнули 2750 тонн нітриту амонію, що зберігалися в порту 6 років і прибули на кораблі, який належить російському підприємцю з Хабаровська, котрий покинув вантаж напризволяще. Унаслідок вибуху загинуло щонайменше сто людей, тисячі поранених, а частина Бейруту майже знищена (наші співчуття!). Лукашенко тим часом заявив, що не вірить в історії «вагнерівців» про «шпілі», які вони планували роздивлятися (розуміємо його – ніхто не вірить) і каже, що в Білорусі ховається ще одна група з Росії. У Криму приземлився літак путіна (нагадаємо, що там зараз відпочиває і Медведчук). ФБР прийшло з обшуками в офіс Коломойского в Клівленді, що спровокувало бурхливе обговорення подальшої перспективи цієї справи в США (спойлер – продовження не забарилося). Тим часом Ілон Маск успішно повернув із космосу екіпаж Crew Dragon, а українські комбайнери потрапили в книгу рекордів Гіннеса, бо викосили на полі контур найбільшої пляшки у світі.

5 серпня – бурхлива дискусія про чоловічі і жіночі вагони в потягах. Дописувачі обговорюють чи це безпека, чи сегрегація, а тим часом провідникам дозволили користуватися газовими балончиками. Також обурення в соціальних мережах у цей день стосувалося призначення заступником голови ОП Олега Татарова, який працював в уряді Азарова під керівництвом Захарченка.

6 серпня – міністерство юстиції США звинуватило Коломойського в розкраданні мільярдів доларів із Приватбанку і відмиванні цих грошей у США. Ця гучна новина подається в західній пресі з досить чіткими паралелями можливого впливу олігарха на владу в Україні, а в наших соціальних мережах обговорюється в основному у вангуванні, чим усе це закінчиться. Також чималу дискусію спричинило інтерв’ю Кіри Рудик, в якому на запитання журналіста, хто є «більшим ворогом» для їхньої партії: Порошенко чи Зеленський, вона відповіла, що Порошенко (хтось підтримує таке розмежування, хтось нагадує, що ворогом в Україні є путін і проросійські партії, хтось згадує, що є таке слово «політичні опоненти», а хтось прораховує, як це може вплинути на перетікання електорату ЄС у Голос і навпаки). Тим часом СН розпочала передвиборчу кампанію і оголосила гасло «Україна – це ти», що принесло в соціальні мережі нові меми.

7 серпня – ЄС знову не вніс Україну в список країн, яким дозволений в’їзд, а Шмигаль заявив, що Кабмін переходить на «надзвичайний режим» через погіршення епідемічної ситуації в Україні. У Білорусі тривають опозиційні акції і затримання. А соціальні мережі обговорюють анонсоване міністром юстиції Малюською «велике будівництво в’язниць», стрімкий перехід Харкова з «червоної» зони в «зелену» і викрадення білизни кабаном на пляжі, буцімто, в Ірпені (фото власника трусів, який біжить за кабаном, стало новим мемом цього тижня і активно використовувалося до ілюстрації політичних новин; однак світлина виявилася не з Ірпеня, а з Німеччини). Трагічні нагадування історії – цього дня в 1932 році ухвалили «Закон про п’ять колосків», який став інструментом геноциду совєтського режиму проти України. Тільки до 1 січня 1933-го за цим законом було засуджено на строк понад 10 років 54 645 осіб, а 2 110 – розстріляно. Ніколи знову!

8 серпня – 08.08.2008 розпочалась п’ятиденна російсько-грузинська війна, через яку Грузія втратила майже 20% своєї території. Голова контррозвідки США вийшов із заявою про те, що Росія здійснює втручання в американські вибори за допомогою українського депутата Андрія Деркача, а плівки, які він презентував, є «намаганням дискредитувати кандидата в президенти США». Така заява, на думку багатьох дописувачів і блогерів у соціальних мережах, є негативним меседжем для української влади, яка не засуджувала і не розслідувала «плівки Деркача», а публічно коментувала. Своєю чергою, Зеленський написав, що Україна «ніколи не дозволяла і не дозволить собі в майбутньому втрутитися у вибори США». Серед загиблих у Бейруті є українець. Це Вільяма Азар, і йому було 32 роки. Світла пам’ять!

9 серпня – в Білорусі вибори президента. Майже всіх опонентів діючого президента і опозиціонерів Лукашенко не допустив до виборів, тому проти нього бореться дружина недопущеного до виборів блогера та бізнесмена Світлана Тихановська. Українські соціальні мережі цілий день і ніч стежили за перебігом виборів, постили довгі черги молоді, які прийшли на виборчі дільниці, потім обговорювали екзитполи діючого президента, які вже оголосили йому майже 80-відсоткову підтримку, а вночі стежили за стихійними мітингами, які спалахнули майже у всіх містах Білорусі. По всій країні перекрили основні траси і мости, майже вимкнули інтернет, а в деяких містах і світло, на вулицях – спецпризначенці і поліція, сутички, затримання. Проти мітингувальників застосовували газ і спецтехніку. Можемо тільки побажати білорусам мужності в боротьбі за свою свободу і незалежність. #ЖывеБеларусь!

Другий Тиждень

10 серпня – максимальна увага всіх соціальних мереж прикута до подій у Білорусі. По всій країні тривають мітинги і жорстокі зачистки, вимикають інтернет, є поранені і навіть загиблі. Проти мітингувальників, які вийшли на вулиці по всій країні після опублікованих попередніх результатів виборів, застосовуються газ, водомети, гумові кулі та світлошумові гранати. Протестувальники вже будують перші барикади, діляться в соціальних мережах кодами від під’їздів, щоб мати де сховатися, організовують пункти першої медичної допомоги. Не обійшлося і без гарячих дискусій – українці сперечаються, як правильно проводити протести, як використає ці події Москва, і які наслідки це буде мати для України. Тим часом США і ООН просять Лукашенка не застосовувати насилля проти протестувальників, ЄС занепокоєний можливою фальсифікацією виборів і жорсткими розгонами, Світлана Тихановська оголосила, що не братиме участь у протестах, аби уникнути провокацій, путін вже привітав Лукашенка з перемогою, а українська влада закликала всі сторони до діалогу. Ми ж від себе побажаємо білорусам мужності і перемоги в боротьбі за свободу. Жыве Беларусь!

11 серпня – в Білорусі тривають протести, причому розвиваються вони дуже швидко. Уже є перші коктейлі Молотова, а проти протестувальників стягують спецтехніку і військових. Тихановська, за даними її штабу, вже в Литві, а судячи з її відео, їй і дітям погрожували. Білоруси оголосили загальнонаціональний страйк, а міністри закордонних справ Литви, Польщі та України (Люблінського трикутника) опублікували заяву, в якій закликали білоруську владу «утриматися від застосування сили та звільнити всіх затриманих». Тим часом в українських соціальних мережах ширяться дописи про переповнені лікарні від хворих на ковід, а Степанов каже, що це у нас почалася «друга хвиля» коронавірусу (коли закінчилася «перша хвиля» наразі не зрозуміло). Також багато обговорень отримало підписання президентом закону про гральний бізнес і офіційне повідомлення, що Сергій Притула буде балотуватися на мера Києва від партії «Голос». І новини з київського апеляційного суду – Юлії Кузьменко змінено запобіжний захід з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.
12 серпня – в Києві на Майдані акція солідарності з протестувальниками в Білорусі. Ніч протестів минула важко – зачистки максимально жорстокі і криваві, АМАП і міліція не обмежуються тільки затриманнями на мітингах, а хапають і б’ють навіть перехожих, а в соціальних мережах сперечаються, чи така жорсткість мобілізує мітингарів, чи протести закінчаться. У Мінську затримали українських журналістів і волонтерів Костянтина Реуцького та Євгенія Васильєва, і немає інформації, де вони перебувають. Тим часом у Білорусі триває страйк, до страйкарів приєднуються дедалі нові державні підприємства, а в соціальних мережах до теми Білорусі доєднується вже вся російська пропагандистська машина з ботами, фейками і всім арсеналом інформаційної війни (тому закликаємо вас бути уважними, критично мислити і уникати неперевірених джерел). Не обділили увагою соціальні мережі і тему дня народження Сороса – святкували і серйозними аналітичними статтями з подякою за підтримку України і жартівливими мемами від «соросят». А в апеляційному суді Антоненку, на жаль, не змінили запобіжний захід у так званій «справі Шеремета», і він залишається в СІЗО.

13 серпня – у Білорусі не вщухають протести, в Мінську акції солідарності, загальнонаціональний страйк, деякі силовики демонстративно викидають форму, звільняються ведучі телевізійних каналів, влада відпустила приблизно тисячу затриманих. Українські соціальні мережі дискутують з приводу реакції на протести білоруських селебрітіс, зокрема, Сергія Міхалка і нобелівської лауреатки Світлани Алексієвич.
14 серпня – в Україні знову антирекорд коронавірусу (+1732 нових випадків за добу), а в Білорусі спроби знайти «український слід» у протестах. Так у одного з протестувальників знайдена «візитка Яроша», а на гаманці «символіка СБУ». Звісно, ці новини активно розповсюджують російські боти, а тим часом пропагандистка Симоньян вже починає розмови про «вєжлівих людєй», а Лукашенко проявляє чудеса гуманізму і закликає силовиків «не бити людей, які впали і лежать». Тим часом ЦВК в Україні призначила перші вибори депутатів райрад на 25 жовтня, Зеленський хоче втричі підвищити мінімальну заробітну плату і зібрати Верховну Раду з цього питання, а до сенсаційних новин можна віднести підписане Генпрокуроркою України подання про відсторонення Павла Вовка та інших судів ОАЗК.

15 серпня – в соціальних мережах опубліковане відео загибелі Олександра Тарайковського, на якому видно, що в нього стріляють, хоча раніше білоруська влада оприлюднювала версії, що в активіста в руках розірвався «невідомий вибуховий пристрій». У Мінську протести на місці загибелі активіста, а «вагнерівців» Мінськ видав Росії (Секретар РНБО Данілов назвав це «недружнім кроком відносно України», а Зеленський «несправедливим рішенням»).

16 серпня – ­­Лукашенко оголосив, що Росія готова надати всебічну безпекову допомогу Білорусі (хто б сумнівався), а в Мінську найбільший за всі протести марш, який українські соціальні мережі порівнюють з «Маршем мільйонів» на Майдані. Чисельні мирні мітинги відбулися по всій Білорусі, і світлини з них не можуть не надихати – люди виходять в біло-червоному одязі, багато національної символіки, а у Бресті до акції доєднався навіть мер міста. Відбувся і перший провладний мітинг, на якому намагалися підтримати Лукашенка, і на якому він навіть виступив (лякав білорусів натівськими військами і тим, що «будете, як в Україні, інших країнах, стояти на колінах і молитися невідомо на кого»).

На сьогодні в Україні підтверджені 92820 випадки коронавірусу (+1464 за останню добу), вилікувалися 48164, померли від вірусу – 2089 людей.

І про найголовніше:
На російсько-українській війні 13 серпня загинув Похович Сергій Богданович, старший сержант, розвідник 42 ОМПБ 57 ОМПБр. Вічна пам’ять героям!

Третій тиждень

17 серпня – українці продовжують спостерігати за подіями в Білорусі, де Лукашенко сказав, що поки його не вб’ють – інших виборів не буде, а білоруси в соціальних мережах викладають відео військової техніки, яка рухається в бік Мінська. В Україні теж не все спокійно – вночі спалили машину програми журналістських розслідувань «Схеми», яка належала водію проєкту. Багато дискутували також в цей день через нагородження Андрія Кузьменка відзнакою «Герой України». Тим часом Україна вперше за роки незалежності викликала Надзвичайного та повноважного посла України в Білорусі для консультацій.

18 серпня – країни Балтії, Британія, США, Європарламент та ін. заявили, що не визнають білоруських виборів. Також у Європарламенті закликали Росію «утриматися від будь-якого втручання, прихованого чи відкритого, в Білорусь після виборів», але ми ж знаємо, що такі заяви для Росії – це білий шум. В соціальних мережах тим часом починається бурхлива дискусія через допис Бутусова про операцію з затримання «вагнерівців», яка нібито була операцією українських спецслужб і зірвалася через зраду у вищому керівництві держави. СБУ спростовує цю інформацію, і каже, що «вагнерівців» в Білорусь перекидала Росія, а дописувачі в соціальних мережах обговорюють, чи ця інформація є спробою переділу впливу в ОП, чи підіграє вона постійним заявам Москви, що всюди є «український слід», і де шукати правду в цій історії.

19 серпня – на 102-ому році життя помер Борис Патон. Кравчук дебютував (якщо можна так сказати) в ТКГ, але перемовини блокуються представниками ОРДЛО. Тим часом у Мінську Лукашенко погрожує ЄС і Україні за нібито розпалювання заворушень в Білорусі і немилосердно придушує абсолютно мирні білоруські протести.

20 серпня – Навального, можливо, отруїли, він в комі і в реанімації. Цю новину обговорювали найбільше – хтось згадував, що це звичайний стиль боротьби з опозицією в Росії, хтось запевняв, що це так Росія протидіє повтору в себе білоруських подій, а хтось згадував Навальному фразу про Крим і бутерброд.
В Україні більше 2000 нових випадків коронавірусу за добу, а Зеленський відвідав фестиваль «Толока» і спочатку отримав критику за те, що купив книжку російською і російського видавництва, а після Хортиці став популярним героєм дописів і мемів, коли козак розрізав огірок на його руці шаблею (навіть коли пишеш про цю новину – воно дивно звучить). До речі, пізніше виявилося, що козак був артистом кінного театру «Запорізькі козаки» і висувається депутатом до Запорізької міської Ради.

21 серпня – в 1968 році в цей день в празькому аеропорту Рузіне (Нині Вацлава Гавела), запросив аварійну посадку пасажирський літак. Так в Прагу потрапили перші «іхтамнєти» і розпочалася спецоперація «Дунай». Совєти потопили в крові Празьку Весну. Світла пам’ять загиблим і не забуваймо, що для совка і Росії свобода – це найбільший ворог. Офіс Генерального прокурора провів дослідження Іловайської трагедії і виявив, що єдиним фактором, який призвів до неї, є військова агресія РФ. Соціальні мережі обговорюють цю новину також в контексті маніпуляцій, які роками точилися довкола цієї трагедії. Під вечір з’явилися ще дві резонансні новини для обговорення – Холодницький подав заяву на звільнення, а Шмигаль заявив, що в бюджеті не «діра», а «плановий дефіцит». Тим часом в Білорусі заблокували більше ніж 70 сайтів, серед яких «Радіо Свобода», «Белсат», «Єврорадіо».

22 серпня – вночі вандали познущалися зі скульптури дівчинки з колосками під Національним музеєм Голодомору-геноциду. Наразі пам’ятник на реставрації, представники музею заявляють, що його не сильно пошкоджено, і скоро він повернеться до музею, але, звісно, сам факт вандалізму над цим символом викликає обурення. 100 років тому народився Рей Бредбері, а Сніжана Єгорова знову вирішила виступити на камери і розказати, що українські патріоти і ветерани – це «рагулі і селюки», чим обурила ветеранів і всіх людей з виду гомо сапієнс. В Мінську знайшли повішеним одного з учасників протестів. Це вже шостий загиблий від початку протестів.

23 серпня – День українського прапора. Зі святом всіх нас! У Києві встановили найбільший український прапор, а українці в соціальних мережах постили щемливі історії про національну українську символіку, викладали фотографії своїх прапорів і спостерігали за Білоруссю, де знову проходив величезний мітинг. Міноборони Білорусі заявило, що буде охороняти пам’ятники і меморіали в місцях, де проводяться мітинги, бо нібито біло-червоно-білі прапори Білорусі «фашистські» і щось там «оскверняють» (цікаво, що рос. пропаганда не може вигадати нічого нового, крім як обізвати всіх «фашистами»). Тим часом Лукашенко в броніку і з автоматом, а також його син в костюмі спецназівця ходили по зачищеній і огородженій частині Мінська і вітали спецназівців. Виглядало максимально шокуюче.

24 серпня – День Незалежності! Зі святом! Свободи і перемоги всім нам! На Хрещатику проходить масовий Марш Захисників України, фотографії з якого заповнили всі стрічки всіх соціальних мереж. Натомість на Софіївській площі проходили офіційні святкування за участі президента, які почали бурхливо обговорювати майже відразу. Багато дописувачів не приховували своє обурення форматом, костюмами, підбором репертуару і взагалі доречністю такого «шапіто» в це свято під час війни. Фотографії з Сердючкою на бутафорському вагоні метро і «зайця» у вишиванці поряд з фотографіями військових і сімей загиблих, які йшли з портретами своїх рідних – викликали багато обговорень, які тривають і далі. Пізніше почали з’являтися дописи від гуртів, музику яких було використано. Так «Океан Ельзи», «Тартак» і «Бумбокс» заявили, що ніхто не питав у них дозволу на виконання їхніх композицій.

На сьогодні в Україні підтверджені 108 415 випадки коронавірусу (+1 658 за останню добу), вилікувалися 52 870, померли від вірусу – 2 318 людей.

І про найголовніше:
На російсько-українській війні 20 серпня загинув Рудик Володимир Володимирович, старший лейтенант, заступник командира батальйону 44 ОАБр.

Також на кінець серпня 2020 роки ми би хотіли згадати, що в серпні 2014 року від куль російських окупантів загинуло 711 (сімсот одинадцять) українських військових. Вічна пам’ять героям і смерть ворогам!

Четвертий тиждень

25 серпня – ВР ухвалила підняття мінімальної зарплатні до 5000 грн. Цю новину соціальні мережі обговорюють більше в контексті тиску на бізнес, який тільки оговтується після карантину. Також дискусії в цей день точилися навколо інтерв’ю Кравчука Гордону і фрагменту, де перший президент України розповідає про пристрій на своїй шиї, який «вбиває всі мікроби» навколо. Але, певно, найбільша міжнародна новина – це підтвердження клінікою «Шаріте» отруєння Навального. Тим часом у Білорусі День Незалежності і масові мітинги (живе Білорусь!), а в Україні Мінекономіки дозволило писати посади у варіанті фемінітивів (за бажанням), командувачем ССО сьогодні призначили генерала Галагана, Стерненко потрапив у тренди ютуба з відео про концерт на Софійській, а «Динамо» виграло матч за Суперкубок у «Шахтаря» (вітаємо!). Юлія Тимошенко захворіла на коронавірус і перебуває у важкому стані.

26 серпня – Уряд продовжив карантин до листопада і закрив кордони для іноземців на місяць. Доречність заборони і її наслідки, звісно ж, активно дискутувалися в соціальних мережах, хоча потім з’явилося пояснення, що обмеження не будуть стосуватися іноземців, які працюють в Україні або приїздять у справах. Також обговорюється, що в Україну будуть пускати політичних біженців із Білорусі. Тим часом Нобелівська лауреатка Світлана Алексієвич пише, що треба просити допомоги путіна в «діалозі» з Лукашенком (погана ідея, зразу можемо сказати). А на фронті два бійця підірвалися на міні, скинутій із безпілотника. Військовослужбовці отримали поранення. Також до обговорюваних новин можна додати скасування зустрічі радників глав «нормандського формату», яка була запланована в Парижі на 28 серпня.

27 серпня – КС визнав неконституційним призначення Артема Ситника директором НАБУ. Наслідки такого рішення обговорюють експерти і блогери, як в контексті українських новин, так і в контексті міжнародної співпраці. Стрічку також засипало обуреннями проти призначення Дениса Пубрика на Одеську митницю (йому дорікають зв’язками з командою Януковича), обурюється навіть Саакашвіллі, який до того ж ще оголосив про своє повернення в Грузію (а як же «прості рішення»?) Тим часом Гусовський іде на мерські вибори від партії «За майбутнє», а СБУ прикрило B2B jewelry, яку називають «пірамідою» і в яку 600 000 українців віднесли 250 млн доларів. Гучне обговорення спричинив інцидент на трасі Київ – Харків, де, за повідомленнями Ківи, обстріляли автобус із представниками ОПЗЖ. Спочатку повідомляли про загиблих, але пізніше виявилося, що загиблих не було, тих, хто напав на автобус – затримано. Тим часом з Юлії Кузьменко зняли елекронний браслет (вітаємо!), а 164 роки тому народився Іван Франко, який учив нас «лупати сю скалу».

28 серпня – Байден заявляє, що якщо виграє вибори, то надасть Україні летальну зброю, а Зеленський продовжує об’їжджати регіони України, що вже часто обговорюється, як піар СН перед виборами за державний рахунок. Також обговорюють його нові досягнення, такі, як чорний пояс із карате, перший м’яч на футбольному полі та багато інших «новин». Тим часом за місяць перемир’я на Донбасі місія ОБСЄ виявила понад 700 порушень «тиші», МЗС повідомило, що Україна приєдналася до заяви ЄС про невизнання виборів у Білорусі, САП закрила справу щодо «Роттердам+» за відсутністю складу злочину і реальних збитків бюджету, а в Україні за добу зафіксовано 2438 нових випадків коронавірусу. Також гучне обурення викликав підпал машини Гео Лероса. І до однозначно позитивних новин: на Житомирщині, вірогідно, знайшли скарб із монетами Володимира Великого, а в Ірландії (поблизу міста Корк) – Ярослава Мудрого.

29 серпня – День пам’яті захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність України. Річниця трагедії в Іловайську. У той день в 2014 році загинуло 235 українців (вічна пам’ять!). У Києві і в регіонах тривають заходи зі вшанування пам’яті, у соціальних мережах постять списки загиблих і соняшники, як символи цього дня. Тим часом у Білорусі відбувається масовий Марш жінок, де тисячі жінок, одягнених в кольори біло-червоно-білого білоруського прапора ідуть містами країни. А наш Конституційний суд визнав неконституційними встановлені урядовою постановою №392 так звані карантинні обмеження, а також обмеження заробітних плат для чиновників до 47 тис. грн.

30 серпня – в центрі Мінська понад 200 тисяч людей, в Україні – день шахтаря (наші вітання всім причетним!) Кажуть, що Лукашенко скоро збирається до Москви (може, зразу в Ростов?), Держдеп прокоментував заяву путіна, що операція з «вагнерівцями» є українсько-американською («Відкриті зусилля Росії позбавити народ Білорусі суверенних прав є неприйнятними»), а SpaceX запустив в один день дві ракети.

На сьогодні в Україні підтверджені 121215 випадки коронавірусу (+2141 за останню добу), вилікувалися 57114, померли від вірусу – 2557 людей.

І про найголовніше:

На російсько-українській війні цього тижня бойових втрат немає. Слава Україні!


Художниця, кураторка

Залиште коментар

5 × 4 =